// don't show on homepage
info Contact

De ondersteuning van Farent is gratis. Neem contact met ons op van ma t/m do van 8.30 - 17.00 uur en op vrijdag tot 12.30 uur.

088 023 75 00

Ben je in een situatie waarbij acuut hulp nodig is? Bel dan 24/7 met onze Crisisdienst, ook via bovenstaand telefoonnummer. 

1 augustus 2020De inzet van Farent tijdens de coronaperiode

De inzet van Farent tijdens de coronaperiode

Alles is anders in deze coronacrisis, als sociaal werkers zijn we flexibel en creatief hierop ingesprongen om in ‘s-Hertogenbosch inwoners in het algemeen, en kwetsbare doelgroepen in het bijzonder aandacht, hulp en ondersteuning te bieden. Dat heeft mooie initiatieven opgeleverd. Samen met vrijwilligers en samenwerkingspartners hebben ze zich met hart en ziel ingezet om deze moeilijke periode dragelijker te maken voor jong en oud.


Ondersteuning in coronatijd
Onze maatschappelijk werkers  in de regio 's-Hertogenbosch, de Meierij en Midden-Brabant bleven actief in de individuele ondersteuning. Huisbezoeken werden grotendeels vervangen door ondersteuning via telefoon of beeldbellen. We zetten ons in om de thuissituatie te stabiliseren en hielden preventief contact met kwetsbare bewoners om escalatie te voorkomen. Als de situatie nijpend, gingen we toch op huisbezoek. De kinderwerkers, jongerenwerkers en wijkwerkers waren iedere dag ambulant in de wijk aanwezig. Dat werd gewaardeerd door de bewoners. Onze schoolmaatschappelijk werkers waren vanaf 1 juni ook weer fysiek op scholen aanwezig voor leerlingen en leraren.


Nieuwe initiatieven opgezet
Groepsactiviteiten hebben niet plaatsgevonden, maar daar zijn alternatieven voor ontwikkeld. Enkele voorbeelden: er zijn activiteiten in de buitenlucht georganiseerd, zoals ‘balkonworkouts’ of dansvoorstellingen op grasveldjes bij portiekflats. Kinderwerkers en jongerenwerkers deden online sport- en spelchallenges zodat kinderen en jongeren ook thuis actief konden blijven. Daarnaast werd PowerUp073 ingezet om 12+ jongeren te begeleiden bij de noodopvang in ’s-Hertogenbosch. Daarnaast heeft het jongerenwerk in de zomervakantie de  Bossche Talent School georganiseerd, speciaal voor jongeren die school hebben gemist in de afgelopen periode en daardoor achterstanden hebben opgelopen.

Vanuit de Huiskamers is het project Thuis Actief Samen (TAS) gestart om eenzaamheid en verveling bij ouderen te voorkomen. Dit gebeurde door het maken van dagbestedingstasjes die vrijwilligers bij de mensen thuis afgaven. Ook kwetsbare ouders met kinderen hebben een tas met spelmaterialen ontvangen. Door dit thuis te brengen konden ouders ook vragen bespreken met de opvoedondersteuners. In totaal zijn 750 kinderen verblijd met een knutseltas. Verder mochten 38 kinderen uit geselecteerde gezinnen  tijdens de zomervakantie meedoen met een circusworkshop, met aansluitend een eigen circusvoorstelling voor de senioren van De Nieuwenhagen.

Samen met Stichting Dank voor de Goede Zorg heeft Mantelzorg Farent 2400 maaltijden uitgedeeld aan mantelzorgers. Fijn om blije gezichten te zien en ook een kans om vinger aan de pols te houden bij overbelaste mantelzorgers. Onze wijkwerkers ondersteunden diverse burgerinitiatieven zoals bijvoorbeeld Crew against Corona of Vught voor Elkaar waarbij vrijwilligers zich inzetten om wijkbewoners op allerlei manieren te ondersteunen. In Rosmalen werd samen met de bewoners van De Meeuwenhof de bijzondere openluchtvoorstelling Achter iedere Geranium gemaakt.


Regie op vraag en aanbod coronahulp
Er zijn in deze coronaperiode veel initiatieven van burgers ontstaan. Tegelijkertijd is het niet altijd makkelijk om vragen van mantelzorgers of kwetsbare ouderen boven tafel te halen en  te matchen aan de juiste persoon. Vrijwilligerscentrale Galant, onderdeel van Farent, nam in ’s-Hertogenbosch de regie om vraag en aanbod bij elkaar te brengen. Zie voor een overzicht de website van Galant.


Ondersteuning Jeroen Bosch Ziekenhuis
Het waren ook enerverende tijden voor ziekenhuismedewerkers en hun naasten. Dat kon zorgen voor spanningen of onrust. Het JBZ en Farent hebben in april afspraken gemaakt dat  de familieleden van JBZ-medewerkers die behoefte hadden aan ondersteuning contact op konden nemen met Farent.

Deze website gebruikt cookies

Wij gebruiken cookies zodat onze website beter werkt voor onze bezoekers. Daarnaast gebruiken wij cookies voor analytische doeleinden. Voor meer informatie verwijzen je naar ons cookie- en privacybeleid.

Weigeren Accepteren